- Dél Amerikai körút – Lima, Peru
- Peru autóval – San Mateo de Otao
- Peru autóval – Nazca vonalak és rajzok
- Peru autóval – Cusco
- Peru autóval – Machu Picchu
- Machu Picchu napfelkelte timelapse videó
- Peru autóval – Titikaka tó és Puno
- Uros úszó szigetek, Titicaca tó, Puro – PERU – Videó
- Peru – Sillustani, Arequipa
- Peru – Nazca repülővel
- Peru – Huacachina, festői oázis a sivatagban
Sillustani – Arequipa
Kora reggel elhagyjuk a szállót : irány a Colca canyon Peru legmagasabban fekvő útjával – 4,920 m majd utána Arequipa.
Előtte még megállunk Sillustaniban, az Umayo tó partján, egy kedves ismerősünk tanácsára aki a Facebookon követi utunkat. Ezúton is köszönöm a sok segítséget.
Sillustani tulajdonképpen egy ősi inka temető. Az ősi időkben az uralkodó elit tagjait helyezeték itt örök nyugalomra. Hogy mennyire régi, azt jórészt csak találgatják. Valószínűleg már i.e. 5oo-3oo körül használhatták az indiánok, vagy még régebben. Sok régész szerint a temetkezési hely minimum 3ooo éves. A temető közvetlenül az Umayo tó partján fekszik, ahonnan hibátlan a kilátás.
A temető tele van lámákkal, akik teljesen megszokták a sok turistát, egyáltalán nem félnek.
A temető után kissé eltévedtünk, nem a főúton mentünk tovább, hanem teljesen offroad utakon. Egy óráig bolyongtunk fel alá, aztán nagy nehezen megtaláltuk a főutat.
A hágó legmagasabb pontja 4,920 m, bár a tábla 4,910 métert mutat.
Ez Peru legmagasabban fekvő útja, de nem sok magasabb van ennél. Se észak Amerikában se Európában nincs ilyen magas hegy, nemhogy út. A környék tele van vulkánokkal, több mint 6,000 m magasan.
A hágó túloldalán Chivay városa található, a Colca canyonban. Sajnos nincs időnk, vissza kell fordulnunk, hogy este Arequipába legyünk.Amúgy ebbe a városba illetve völgybe fizetni kell belépőt, ami elég húzós. A sorompónál megállított a rendőr és a bódéba invitált, ami tourist infó volt, de mivel senki nem beszélt semmilyen nyelven, nem sokat ért.
Ismét vissza a 4900 méteres hágón, majd egy nagyon hosszú ereszkedő következett, kb 150 km csak lejtő. 2 400 magasságig ereszkedtünk, ez volt a legalacsonyabb magasságunk több mint egy hete.
Arequipa
Arequipa város Peru déli részén, az azonos nevű tartomány székhelye. Lakossága 900,000 ezer fő , Peru 3. legnagyobb városa, ipari, kereskedelmi és kulturális központ.
A város történelmi központja a kulturális világörökség része. Gyönyörű fehér épületek vannak mindenhol és meglepően tiszta az egész város.
Az egykori inka várost a spanyolok alapították meg újra 1540-ben. Arequipát Ciudad Blanca (fehér város) néven is hívják, minthogy épületeinek többségét világos vulkáni kőzetből emelték. Szép példája ennek az 1580-ban épült Szent Katalin-kolostor és a katedrális.
Szállást ismét a bookingon keressük, remélve hogy legalább ma éjjel nem fogunk fázni, mint az elmúlt napokban. Hotel Sillary egész jónak tűnt, ezért le is foglaljuk, potom 63 $/négy fő.
Két szoba tusolóval és meleg, legalább 18 fok legyen. Ennyit kívántunk.
Elég nehezen találtuk meg, egy félreeső zsákutcában van a vadonatúj szálló. Hostelnek nevezik, de szálló ez semmi köze a hostelekhez.
A tulajdonossal beszélgettem a recepciónál, amikor észrevettem, hogy egy félig teli üvek szlovák Karpatské brandy figyel ott a polcon. A tulaj elmondása szerint egy sváci újságíró hagyta nála. Erre én előhúztam egy féldecis 52 fokos Tatratea-t, aminek nagyon megörült. Mivel a kis üveg eléggé megviselt volt, elmeséltem neki a sztoryt, hogy 2015-ben megjárta Mongóliát velünk.
Ennek annyira megörült, hogy ismét el kellett mondanom neki a sztoryt és ő közben filmezett. Hülyén is éreztem magam 🙂
A kulcsokat elvéve a elindulok a szobák felé… ajtó kinyílt és egy full luxus szobában találtuk magunkat. Nagy buborékos káddal, aminek nagyon örülünk, hisz 2 hete csak tusolunk…
Vacsora után egy üveg borral megünnepeljük kettesben, hogy eddig eljutottunk…
This entry was posted in Dél Amerika, Érdekes helyek, Körutak, Peru, Photo, Természet, Városok, Világ